... to arteterapeutyczny ruch osób niepełnosprawnych, instruktorów i wolontariuszy, którzy poprzez całoroczną pracę artystyczną dążą do zmiany sytuacji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

You are here: Start Centrum arteterapii ŚDS "Akademia Artystyczna"

ŚDS

Środowiskowy Dom Samopomocy

„AKADEMIA ARTYSTYCZNA”

Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) „Akademia Artystyczna” przeznaczony jest dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną lub z zaburzeniami o spektrum autyzmu,  które nie mają obecnie pracy, a chcą się rozwijać, doskonalić swoje umiejętności, uczyć się nawiązywania kontaktu z ludźmi, a przede wszystkim wykorzystywać swój potencjał oraz wyrażać siebie poprzez działania artystyczne.

W naszej „Akademii” wspólnie z terapeutami i artystami pomagamy zrozumieć i zaakceptować siebie, budować lepsze relacje z ludźmi, nabyć nowe umiejętności społeczne i zawodowe. A wszystko to poprzez działania teatralne, muzyczne, plastyczne, pracę z ruchem i ciałem.

 

ŚDS „Akademia Artystyczna” znajduje się

w Lublinie przy ul. Nowy Świat 34c.

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.

Naszym uczestnikom oferujemy również spożycie gorącego posiłku, codziennie!

 

Główną formą terapii i wsparcia jest angażowanie naszych uczestników – „Studentów Akademii” – w indywidualne i zespołowe działania terapeutyczne przez sztukę oraz współorganizację imprez artystycznych dla osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych! Stwarzamy warunki do rozwoju samodzielności, kreatywności, nabywania kompetencji osobistych i społecznych.

 Środowiskowy Dom Samopomocy „Akademia Artystyczna” istnieje od grudnia 2011 roku dzięki staraniom Fundacji Nieprzetartego Szlaku. Zajęcia prowadzone są przez uznanych specjalistów z zakresu terapii przez sztukę wspieranych przez psychologa, terapeutę zajęciowego, pracownika socjalnego i asystenta osoby niepełnosprawnej.

ZAPRASZAMY!

Kontakt:

Dominika Wójcik, p.o. kierownika ŚDS – e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 669-998-626

Michał Stanowski, Prezes FNS – e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 603-306-687

ŚDS "Akademia Artystyczna"

Od 19 grudnia 2011r. w Centrum Arteterapii w Lublinie przy ul. Wyścigowej 31 rozpoczęły się zajęcia w nowo otwartym Środowiskowym Domu Samopomocy "Akademia Artystyczna". Jest to pierwszy tego typu ośrodek arteterapeutyczny w Polsce.

Więcej…

Copyright © Nieprzetetarty Szlak 2021