... to arteterapeutyczny ruch osób niepełnosprawnych, instruktorów i wolontariuszy, którzy poprzez całoroczną pracę artystyczną dążą do zmiany sytuacji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

You are here: Start Działania Warsztaty Warsztaty Arteterapeutyczne

Warsztaty Arteterapeutyczne

Fundacja Nieprzetartego Szlaku serdecznie zaprasza do udziału w Warsztatach Arteterapeutycznych,

które odbędą się w dniach 21-22.01.2012 w Centrum Arteterapii, ul.Wyścigowa 31 w Lublinie.

 

Program warsztatów:

Sobota 21.01.2012r.

10.00 – 12.30 – warsztaty z ekspresji ciała. Prowadzący: mgr Janusz Szymański

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z technikami pracy z ciałem, praktyczne uczenie zasad
i umiejętności pracy twórczej z ciałem, praca nad rozwojem własnej wyobraźni ruchowej, stworzenie możliwości poznania własnej ekspresji i jej siły w wyrażaniu emocji. Na warsztacie poruszone zostaną również zagadnienia związane z umiejętnością prowadzenia dialogu niewerbalnego, dialogu z własnym ciałem, wykorzystaniem przestrzeni na scenie, a także relacje pomiędzy aktorami rozwijane poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe.

12.30 – 12.45 – przerwa kawowa

12.45 – 14.00 – warsztat z teatroterapii Prowadzący: mgr Michał Stanowski

W ramach warsztatu w oparciu o metody z zakresu teatroterapii w pracy z osobami niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi, rozwijane będą konkretne kompetencje praktyczne jego uczestników. W szczególności działania prowadzone na warsztacie skupią się wokół zagadnień związanych z środkami wyrazu – takimi jak słowo i pozawerbalny język teatru oraz jego szczególne znaczenie w wypowiedzi teatralnej aktorów z różnymi możliwościami psychofizycznymi.

14.30 – obiad (catering)

15.30 - 19.00 – Warsztat z plastykoterapii „Mój ślad, moja opowieść” Prowadzący: mgr Barbara Kasprzak
Działania plastyczne mające na celu wzmocnienie własnego wizerunku poprzez akceptacje swojego ciała, otwieranie ekspresji i uruchamianie energii twórczej, współdziałanie w grupie i integrację grupy.

 

Niedziela 22.01.2012

- 9.00 – 13.15  Warsztat z ekspresji ciała. Prowadzący: mgr Janusz Szymański.

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z technikami pracy z ciałem, praktyczne uczenie zasad i umiejętności pracy twórczej z ciałem, praca nad rozwojem własnej wyobraźni ruchowej, stworzenie możliwości poznania własnej ekspresji i jej siły w wyrażaniu emocji. Na warsztacie poruszone zostaną również zagadnienia związane z umiejętnością prowadzenia dialogu niewerbalnego, dialogu z własnym ciałem, wykorzystaniem przestrzeni na scenie, a także relacje pomiędzy aktorami rozwijane poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe.

13.30- 15.00 -   warsztat z muzykoterapii. Prowadzący: dr Krzysztof Stachyra

Celem warsztatu jest zapoznanie z kreatywnymi formami i metodami pracy z wykorzystaniem muzyki i instrumentów w profilaktyce i terapii, jak również kształtowanie umiejętności świadomego wykorzystywania terapeutycznych walorów wypływających z kontaktu z muzyką. Uczestnicy warsztatu nabędą praktyczne umiejętności przydatne do pracy z osobami z różnym stopniem niepełnosprawności.

15.00 – obiad (catering)

16.00  Zakończenie warsztatów


Warsztaty są odpłatne. Koszt całego warsztatu (2 dni) wynosi 180zł
Dla instruktorów biorących udział w całorocznym Cyklu Imprez NS 150zł

Zgłoszenia  prosimy przesyłać do 17.01.2012 na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Po otrzymaniu potwierdzenia o przyjęciu na warsztaty prosimy dokonać wpłaty (najpóźniej do dnia 17.01.2012 r.)na rachunek:
Fundacja Nieprzetartego Szlaku, Skrzynice I nr 19, 23-114 Jabłonna
PKO BP SA VI O/Lublin, nr rachunku 06 1020 3176 0000 5002 0071 6738

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń !!!

 

Na warsztacie z ekspresji ciała oraz teatroterapii obowiązuje strój sportowy. Prosimy o zabranie ze sobą zmiennego obuwia.
Więcej informacji odnośnie warsztatów udzieli Państwu:
Karolina Czajka, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel. 669-998-617

Karta zgłoszenia

Copyright © Nieprzetetarty Szlak 2021